"Кожата на света" от Лъчезар Лозанов, "Осем такта тишина" от Марин Маринов и "Сънят на совата" от Димитринка Желязкова-Етина са победителите в конкурса на Лигата на българските писатели в САЩ и по света. Отличие получи и поетът проф. Иван Бързаков за родолюбивата си дейност чрез сдружението "Професор Бързаков". Наградите бяха връчени днес в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий".
Лигата награждава на всеки две години най-добрите постижения в българската проза и поезия. 37 стихосбирки, писани на български език в 22 държави, кандидатстваха за грамотите и паричните поощрения за 2021 и 2022 г.
"Имаме много таланти, имаме хора знаещи, познавачи на българската душа и на онова, което носи всеки един от нас. От тези хора очакваме мъдростта. Очакваме пътя, светлината, които могат да покажат", заяви вицепрезидентът Илияна Йотова, която беше гост на събитието.
Стефан Командарев ще представи новия си филм "Made in EU" (копродукцияна България, Германия, Чехия, 2025) в Люксембург на фестивала CinEast за кино от Централна и Източна Европа, информират на фейсбук страницата си от българското посолство в..
Изложба с фотографии, наречена “Босилеград преди и сега – 2”, ще бъде открита на 13 октомври в Общинската художествена галерия в Карлово. Фотоизложбата съдържа 40 пана с мотиви и пейзажи от Босилеград и няколко босилеградски села, както и с..
Детско-юношеският хор “Шарена гайда“ в Берлин ще отбележи своята десета годишнина с концерт “Либе ле" (Libe le). Събитието ще се състои на 11 октомври 2025 година от 14:30 часа местно време в църквата “Luisenkirche“ (Луизенкирхе) в германската..
20 номинации от 11 държави – това е броят на претендентките за отличието "Българка на годината"-2024, на името на "Св. Злата Мъгленска" , което..