193-ма са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с 47 спрямо ден по-рано. Над 55,4% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 4,5 % от направените 4308 теста, при 4,1% на показателя във вторник, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 26 до 4118. В болници са приети 43-ма инфектирани. 32-ма от новоприетите или 74.42% не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с един до 370. На интензивно лечение са 41 заразени.
През денонощието са починали трима души с установен Covid. Двама от починалите не са били имунизирани. Излекуваните във вторник са 164-ма. Поставени са 254 ваксини.

Монографията "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел "Политики в областта на междуетническите..
В София днес ще се състои международна конференция на тема Regional Defence Summit 2025. В нея ще участват министри на отбраната, представители на Европейския съюз и НАТО, лидери от индустрията, инвеститори и иноватори със следващото поколение обещаващи..
Във вторник минималните температури ще са от 3 до 8°, в София – 4°. През деня преди обяд облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. На повече места и по-големи количества ще са валежите в Югозападна България, а..
В "България днес" на 31 октомври слушайте: 01:50 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – По съседски -..
В събота минималните температури ще са от 3 до 8°, по Черноморието - до 10°, в София ще е около 3. През деня ще е слънчево с разкъсана висока..
Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в..