Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

121 новозаразени с коронавирус, двама са починалите

Снимка: БГНЕС

През последното денонощие са установени 121 случаи на коронавирус от направените 3177 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 4% от пробите са дали положителен резултат. 71% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 36, в Пловдив – 10, и във Варна – 9. В болница се намират 354 пациенти – от тях 49 в интензивни отделения. 64% от новопостъпилите 33-ма не са ваксинирани. Двама са починали – един от тях не е бил ваксиниран, докато оздравелите са 102-ма. Активните случаи наброяват 3714. Вчера са поставени 220 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 075 167 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 14 август 2025 г.

В "България днес" на 14 август слушайте: 01:08 – Актуално от България и сънародниците по света 13:09 – Как и защо българското биопроизводство става все по-малко? 24:28 – За 26-ти път в Розовата долина се провежда Празникът на калоферската..

публикувано на 14.08.25 в 19:00

Очакват се слаби превалявания на южните райони на страната

През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. По-значителна облачност ще има над южните райони и на отделни места там са възможни слаби превалявания. В петък , в повечето райони ще е предимно слънчево. В Югозападна..

публикувано на 14.08.25 в 18:00

Опасност от мъртви течения в Черно море

През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение крият рискове за живота, особено за невнимателните туристи.  На повечето плажни ивици флаговете..

публикувано на 14.08.25 в 13:00