Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров вече има 75 победи в турнирите от Големия шлем

Снимка: @BulgarianTennisFederation

Най-добрият български тенисист Григор Димитров преодоля руснака Аслан Карацев в първия кръг на Откритото първенство на Австралия. Димитров се наложи със 7-6 (3), 7-5, 6-2 и вече има 13 победи и само една загуба в първия кръг в Мелбърн. През годините Аустрелиън Оупън е най-силният турнир от Големия шлем за Григор, който вече записа победа номер 30. Българският тенисист има един полуфинал и три четвъртфинала в турнира. 

За Димитров предстои двубой със сърбина Ласло Джере, който победи белгиеца Зизу Бергс. Българинът не е играл досега срещу 27-годишния Джере, който заема 68-мо място в световната ранглиста. При нов успех Димитров може да се изправи срещу Новак Джокович в трети кръг. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Росен Желязков

Премиерът: Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство

"Осъждаме непровокираното нарушаване на въздушното пространство". Това каза по повод вчерашното навлизане на дронове в полското въздушно пространство премиерът Росен Желязков, който е на посещение в град Симитли. "Нашата позиция е ясна и в съгласие..

публикувано на 11.09.25 в 14:51

Часът на Радио България - Брой 63

В брой 63 на предаването, първи след лятната ваканция, слушайте: Българистиката в Грузия прави малки, но уверени крачки – интервю с ръководителя на българския лекторат в Тбилиси Ивана Петкова Пловдивчанката Донка Ангъчева е едно от..

публикувано на 11.09.25 в 12:00

Климатичните промени или други фактори са причините за поредната година безводие у нас

На всеки е известна ироничната фраза "зимата пак ни изненада", която, докъде с усмивка, докъде с раздразнение, повтарят българите след първия снеговалеж и последвалите неуредици.   Сега обаче може би е назрял моментът за перифраза – "безводието пак..

публикувано на 11.09.25 в 11:25