На 21 и 22 януари в Банско ще се спускат най-добрите сноубордисти за участие в Световната купа по паралелен слалом при мъжете и при жените. Сред тях е и носителят на Големия кристален глобус за 2016 г. Радослав Янков. Състезанието беше потвърдено, след като директорът на надпреварата Виктор Гичев оцени, че условията за провеждане на стартовете са подходящи. Проблемите в цяла Европа с топлата зима ги има и в Банско и прогнозата за времето е динамична, обявиха организаторите.
Банско е домакин на стартове от Световната купа по сноуборд за трети път след 2017 и 2018 г. Официалното откриване е на 20 януари на централния площад в пиринския курорт с церемонията по теглене на стартовите номера.
В "България днес" на 10 Септември слушайте: 01:45 - Актуално от България и сънародниците по света 17:48 – Преди откриването на новата учебна година пред Радио България говори Меглена Любенова – зам.-директор на Българския..
В четвъртък минималните температури ще са от 16 до 19°, в София – 16°. През деня под влиянието на преминаващ от запад на изток студен атмосферен фронт облачността ще е предимно значителна, купесто-дъждовна и около и след пладне в Западна и..
В неделя (14 септември) ще бъде пуснато движението по цялата магистрала "Европа". Това обяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов на заседание на Комисията по регионална политика, благоустройство и местно..
6581 са получилите българско гражданство за първите шест месеца на 2025 г., покзва отчетът на Комисията по българско гражданство към вицепрезидента..
В сряда минималните температури ще са от 13 до 18°, в София – 15°. През деня ще преобладава слънчево време, с разкъсана средна и висока облачност...
Наричат ги NEET (Not in Education, Employment or Training) – млади хора между 16 и 29 години, които нито учат, нито работят, нито се обучават. Тази..