Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров преди срещата с Джокович: Вярвам, че мога да победя

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров заяви, че Новак Джокович е фаворитът в предстоящата днес среща между двамата от третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Българинът има само една победа в десет мача досега срещу Джокович, който е деветкратен шампион в Мелбърн, като тази победа е от май 2013 г. в Мадрид.

"Той е сериозен фаворит, но аз обичам подобни ситуации. Именно затова играем тенис, за да се срещаме с най-добрите. Не бих се задоволил с по-малко. Вярвам, че мога да победя", заяви Димитров.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Леко повишение на температурите в четвъртък

В четвъртък ще има значителна облачност с превалявания от дъжд – на повече места следобед и вечерта в Южна България. Минималните температури ще се повишат с 2-3 градуса и ще бъдат между 4° и 9°, в София – около 5°, а максималните – между 13° и 18°, в..

публикувано на 02.04.25 в 18:00

Пристигна първият изтребител F-16 за българската армия

Първият изтребител F-16 за българската армия кацна днес на авиобаза "Граф Игнатиево". Преди да се приземи, той прелетя покрай обновената за новите многоцелеви изтребители писта - единствената у нас, подходяща за тези изтребители, като поздрав за..

публикувано на 02.04.25 в 16:10

Камериерки, готвачи и рецепционисти са най-търсени по Черноморието

За туристическия сезон 2025 най-търсени са работниците, желаещи да работят като камериерки (76%), следвани от готвачите (68%), рецепционистите (57%), сервитьорите (50%), барманите (26%) и техническия персонал (23%). Едва 10% от хотелите търсят..

публикувано на 02.04.25 в 15:13