Председателят на Народното събрание Вежди Рашидов беше приет за лична среща от Негово Светейшество папа Франциск във Ватикана. Срещата се проведе в рамките на специалната проповед на папата по повод последния ден на Седмицата на християнското единство.
Вежди Рашидов поднесе на папа Франциск поздравите и уважението на българския народ. От своя страна папа Франциск благослови Вежди Рашидов и целия български народ и пожела да бъдем заедно в работата и молитвите си за мир и благоденствие, съобщиха от пресслужбата на Народното събрание.
Председателят на парламента поднесе като дар на Негово Светейшество папа Франциск копие на съд от Вълчитрънското златно съкровище.
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените" преди седмица и взело четири човешки жертви, доведе до прозрение от страна на държавата –..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната ни, и кой е най-потърпевш от нея? – Пред Радио България говори Христо Радков, председател на..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно значителна, със слаби превалявания през деня на отделни места в източните и планинските райони...
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..
В "България днес" на 13 октомври слушайте: 02:13 - Актуално от България и сънародниците по света 14:00 - За корупцията по пътищата на страната..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..