Футболната звезда Димитър Бербатов ще открие в “София Тех парк” петото издание на инициативата “Уикенд на идеите”, съобщиха организаторите от “Тийноватор”. През уикенда 500 гимназисти от цялата страна заедно със своите ментори ще дадат начало на 86 свои бизнес идеи.
Представители на компании, на успешни стартъпи и на стартъп екосистемата ще вдъхновят младежите с лекции на тема “Възходът на платформите”, “Как се създава култов бранд”, “Формулата на (не)провала”, а жури ще оцени техните презентации. “Тийноватор” е програма, която развива стартъп културата и бизнес мисленето на учениците от 10 и 11 клас.
Във вторник , 7 октомври, ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ – Държавна автомобилна инспекция, органът, който се занимава с контрола на тежкотоварния трафик на..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има..