“Първа стъпка на голям процес” – така съпредседателят на “Продължаваме промяната” Кирил Петков определи вероятното обединение на партията му с коалиция “Демократична България” за парламентарните избори на 2 април. По думите му, към обединението на добрите сили ще се включат “демократични общности, партии, хора с каузи и с активности, с идея България да бъде различна и просперираща държава”. Бившият премиер прогнозира, че през следващите три месеца процесът ще продължи като лавина. Кирил Петков присъства на Националното съвещание на партия “Демократи за силна България” – част от “Демократична България”, на което се обсъжда общото явяване на изборите.
Атанас Атанасов, лидер на партията и съпредседател на “Демократична България”, заяви, че очаква коалицията с “Продължаваме промяната” да спечели изборите. “Ако искаме да разбием феодалните владения на ГЕРБ в големите градове, не трябва да допускаме служебна власт или правителство, доминирано от ГЕРБ, да управлява, защото корупционните практики, с които се контролира местната власт, са известни на всички” , коментира той.
Другият съпредседател на “Демократична България” Христо Иванов не смята, че предизборна коалиция с ПП ще доведе до силно реформаторско мнозинство, а че определяща ще бъде политиката.Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със столичния кмет Васил Терзиев представителите на КНСБ и КТ “Покрепа” не постигнаха съгласие за..
В "България днес" на 15 май слушайте : 01:15 - Актуална информация от страната и българските общности зад граница 06:50 - Прогноза за времето 13:40 - С политолози и анализатори обсъждаме какви ще са последиците от заявения от опозицията..
През нощта срещу петък ще завали в западната половина от страната, а през деня валежите ще обхванат цялата страна. Ще прониква и хладен въздух. Максималните температури ще бъдат от 12° в западната част от страната до 20° в източната, в София – около..
Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта..
Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по..
Служители на ТЕЦ "Марица изток 2", членуващи в КНСБ и КТ "Подкрепа", излязоха на мълчалив протест в знак на солидарност със служителите на Българското..