Неизвестни извършители са унищожили част от екзотичните дюни в морския курорт Несебър, съобщи концесионерът Кирил Спасов. Пясъчните хълмове на южния плаж са били разорани най-вероятно с багер. “По идентичен начин е разорана и широка ивица от плажа по протежение над 300 м. Част от пясъка, изровен от ивицата, е затрупал дюните”, обясни концесионерът.
Кирил Спасов подава сигнал до институциите в петък, след като случайно минава край плажа и вижда пораженията. По случая вече се води разследване и се разпитват свидетели.
Сигнал за разорани дюни имаше и през м.г., но на плажа в Синеморец.
Ако си мислите, че Североизточна България е само плодородни житници и равнини, е време да зареете поглед към лозовите насаждения, които се простират на хиляди декари в района. Тук виното е част от ежедневието и културата на хората. Данните са..
" Хераклея Синтика е природно и научно наследство от световна величина!" – подчертава Катя Стоянова, директор на Историческия музей в Петрич и ръководител на проекта "Реставрация, консервация, опазване, популяризиране и развитие на архитектурните..
В акваторията на остров Св. Анастасия се разгръща фееричен спектакъл: на 18 метра под повърхността на Черно море се извисява православен параклис , а срещу него е паркирала съветска "Чайка" с хромирани решетки. В непосредствена близост пък..