През последното денонощие, при ракетен удар в Харков, е разрушена стара жилищна сграда. По информация на областния управител Олег Синегубов, трима души са леко пострадали, а възрастна жена е загинала.
В неделя, Русия и Украйна си размениха поредните взаимни обвинения за удари срещу цивилни в украински болници. Украинските власти съобщават, че е нанесен удар по областната клинична болница в Херсон, където е пострадала медицинска сестра. Ден преди това, властите в Луганск обвиниха украинските сили, че са ударили болница в град Новоайдар, където са загинали 14 пациенти, лекувани в болницата, а други 24 са били ранени.
В същото време, информационната агенция РИА цитира руския заместник-министър на външните работи Сергей Рябков според когото за Русия няма смисъл да разговаря с Киев или с неговите западни "кукловоди“, след като САЩ са решили да доставят танкове на Украйна, съобщава БТА. Рябков е заявил, че никой на Запад не е предложил сериозни инициативи за разрешаване на украинската криза.
В неделя ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но почти без валежи. Вятърът ще бъде североизточен, предимно слаб, в Източна България – до умерен. Температурите ще бъдат предимно между 28° и 33°, в София – около 30°. В..
Пред мавзолея-костница на княз Александър I Батенберг и с участието на представително военно подразделение от Националната гвардейска част в София беше отбелязан Денят на Съединението на Княжество България с Източна Румелия, съобщи БГНЕС...
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува Съединението на Княжество България с Източна Румелия Премиерът Росен Желязков поздрави българските..
В "България днес" на 05 Септември слушайте: 02:12 - Иван Иванов и Александър Василев стигнаха полуфиналите на Откритото първенство на..
През нощта времето над страната ще остане предимно ясно с разкъсана висока облачност, но след полунощ над крайните източни райони ще започне да се..
Полицията задържа четирима младежи – трима на 19 години и един на 15, за нанесения побой над ръководителя на Областната дирекция на МВР в Русе старши..