Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Богдан Ауреску: Румъния и България имат конструктивен диалог за Шенген

Богдан Ауреску
Снимка: ЕПА/БГНЕС

България трябва да продължи стъпките за влизане в Шенген, както в отношенията с Австрия, така и в тези с Нидерландия. Това заяви в кулоарите на парламента в Букурещ румънският външен министър Богдан Ауреску. По думите му има конструктивен диалог между Букурещ и София по темата Шенген и предстоят разговори на ниво външни министри. Отделно от това Румъния продължава преговорите в търсене на подкрепа за присъединяване към пространството без граници.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 18 февруари 2025 г.

В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин Диманов и Димитър Стафидов, автори на "Моралът е доброто", документална лента за друга емблематична..

публикувано на 18.02.25 в 19:00

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10

Президентът: Употребата на наркотици от младите застрашава нацията ни

Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..

публикувано на 18.02.25 в 17:45