През последното денонощие са установени 60 случая на коронавирус от направените 3009 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 2% от пробите са дали положителен резултат. 57%от новозаразените не са ваксинирани.
Най-много нови случаи има в София – 18, и в София-област и в Пловдив – по 5. В болница се намират252пациенти – от тях 33 в интензивни отделения.
83% от новопостъпилите 18 не са ваксинирани. Трима души са починали – двама от тях не са били имунизирани, докато оздравелите са 69. Активните случаи наброяват 2744.
Вчера са поставени 108 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 075 518 души.
В петък минималните температури ще бъдат от 7 до 12°. В София ще е около 10°. През деня над западните и централните райони облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. След обяд там ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на..
"България не поставя допълнителни условия към процеса и преговорите на Северна Македония с ЕС", каза вицепрезидентът Илияна Йотова при откриването в София на форума "ЕС среща Балканите". Във форума участват европейският комисар по разширяването..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява човешките хромозоми по време на митоза, което досега се смяташе за невъзможно . Научният..
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват..
Българската православна църква, начело с Патриарх Български и Софийски митрополит Даниил и членовете на Светия Синод, отправи към вярващите християни..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил поздрави с "Христос воскресе!" и в пасхалното си слово акцентира на призванието на православните..