В София се провежда международна конференция „Ефективно управление на външните граници на ЕС“, организирана от МВР. Във фокуса на форума са предотвратяването на увеличаващата се нелегална миграция, вторичните движения и борбата с контрабандата на мигранти. Сред участниците са представители на 25 държави членки на ЕС и асоциирани към Шенген страни, Фронтекс, Европол и EU-Lisa.
„Целта, която си поставяме, е да намерим пресечната точка на разбирането ни за управление на границите. Ако съумеем да обясним и разберем различията, ще помогнем за фокусиране на бъдещите дискусии върху конкретни и работещи решения“, заяви министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев. Дискусиите продължиха с акцент върху засилване на подкрепата за държавите на първа линия и по-активното сътрудничество както между държавите, така и с европейските агенциите.

Чужденци често искат да плащат в евро в България, особено като зареждат гориво по бензиностанциите. Причината е, че на стоките вече има обозначена и цена в европейската валута, разказват в търговските обекти в Кюстендилския край. Малко трудно..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма “Развитие на човешките ресурси“ на Министерството на труда и социалнат олитика. Решението се..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии. Българското национално радио за първи път е..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..