Международната рейтингова агенция Moody’s потвърди дългосрочния рейтинг на България в чуждестранна и местна валута Baa1 със стабилна перспектива, съобщи Министерството на финансите. Според агенцията страната ни все още може да изпълни целта си, приемайки еврото от догодина, но уточнява: “В основния сценарий за България е заложено, че този процес вероятно ще бъде отложен поне до 2025 г.” Други предвиждания на Moody's за 2023 г. показват растеж от 1,4% на брутния вътрешен продукт, понижение на инфлацията до 6% в края на годината спрямо 14,3% през 2022 г. и 3% бюджетен дефицит.
На 10 март в България се отбелязва спасяването на българските евреи по време на Втората св. война и се чества паметта на жертвите от Холокоста и на престъпленията срещу човечеството. Датата е избрана, заради т. нар. „Кюстендилска акция“ от..
Близо 80% от населението на молдовския град Тараклия са етнически българи. В исторически план градът е основан в началото на XIX век от български преселници вследствие поредицата Руско-турски войни. Настоящият кмет на града Вячеслав Лупов е..
Два белоглави лешояда, излюпили се през м.г. в старозагорската зоологическа градина, ще бъдат пуснати днес на свобода, съобщиха от Спасителния център за диви животни "Зелени Балкани". Птиците ще полетят край село Ракитна, община Симитли. Първото..
На 13 и 14 март 2025 г. в София ще се проведе конференцията "Фестивалът и градът", организирана от Българската фестивална асоциация (БФА) с международно..
Румънските власти отстраниха Калин Джорджеску от президентските избори Калин Джорджеску няма да бъде допуснат до участие в президентските..
В брой 42 на предаването слушайте: Кметът на Тараклия Вячеслав Лупов за очакванията си българските власти да сътрудничат по-активно в..