Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Само на Украйна можем да изпращаме продукти от руски петрол

Лукойл Нефтофим Бургас

Днес влиза в сила забраната на Европейския съюз за износ на продукти от руски петрол, преработен у нас. Макар че страната ни се ползва с дерогации и може да внася руски петрол по море и тръбопровод до края на 2024 г., тя няма правото да продава получени от него нефтопродукти на купувачи в рамките на общността или в трети държави. Допуска се изключение само за Украйна – позволено е да получава от нас газьол, минерален терпентин, бензин, керосин, нефтени масла, тежки горива.

Изнасяме нефтопродукти от руски петрол само за Украйна

Износът на рафинирани продукти за нападнатата от Русия страна е разрешен и заради рисковете за околната среда, тъй като подобни продукти не могат да се съхраняват безопасно у нас.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Софи Бехарано де Голдберг

Мексиканската писателка Софи Бехарано де Голдберг гостува в София

Мексиканската писателка Софи Бехарано де Голдберг ще се срещне с читатели в София. Поводът е романът ѝ "Морската градина", който тя ще представи на 15 май от 18,30 часа в Конферентна зала 1 под куполите на Ларгото (Античен комплекс..

публикувано на 14.05.25 в 15:54
Бойко Борисов

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов определи протеста на градския транспорт като "справедлив"

Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта организаторите на протеста КТ "Подкрепа" и КНСБ обявиха в ефира на БНР, че са отворили две горещи линии за..

публикувано на 14.05.25 в 11:37

Св. Синод на БПЦ –БП подкрепи шествието за въвеждане на предмета "Добродетели и религия"

Светият синод на Българската православна църква - Българска патриаршия изразява своята подкрепа за въвеждане на предмет с работното наименование "Добродетели и религия" в редовната програма на училищата в Република България. В изявление от..

публикувано на 14.05.25 в 10:57