Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

SEVI ft Johnny Gioeli и силата на любовта в "Drowning"

Снимка: seviband.com

Рок машините от SEVI отпразнуваха 13 години на сцената с концерт и нова книга, разказваща за техния път.

Създадена през 2010 г., бандата успя бързо да натрупа популярност и да си спечели стабилна фен база. SEVI имат три студийни албума и повече от 13 видео-сингъла. Подгрявали са световно известни групи като EUROPE, EVANESCENCE, BLACK STONE CHERRY, TOM KEIFER, EPICA и са били част от програмата на най-големите фестивали в България. През 2022 г. музикантите се включиха в европейското турне на HARDLINE и Johnny Gioeli в Швейцария и участваха като специални гости на част от турнето на Geoff Tate от QUEENSRYCHE в Германия.

Сред изненадите за отбелязването на 13-тия рожден ден на групата беше премиерата на дългоочакваната втора част на книгата "Цената да бъдеш себе си". Тя излиза близо 7 години след първата част от откритите дневници на SEVI, с подзаглавие "Силата".


"Това е книга за всички хора, които биха искали да избутат напред собствените си граници и да се осмелят да бъдат себе си в свят, в който шаблоните ни преследват от всеки ъгъл. Книга за силата да бъдеш себе си, дори когато най-малко виждаш светлината, за непреодолимото желание да се отдадеш изцяло на изкуството, просто заради самото него!", споделя групата за "Цената да бъдеш себе си" - част II.

С нестихваща енергия музикантите работят по четвъртия албум на SEVI, който ще представят още тази година.

Песента "Drowning" е сингъл от предстоящия четвърти албум на групата и е третия съвместен проект с американския изпълнител Джони Джоели, познат най-вече като вокалист на китариста Аксел Руди Пел и групата Хардлайн, също и като глас от популярна видеоигра. Ето какво казва фронтдамата на група SEVI – Светлана Близнакова – за "Drowning":

"Въпреки негативната нотка в заглавието, посланието на песента по-скоро говори за силата на любовта, която може да ни въздигне и в най-трудните моменти."


I drown in the middle of nowhere –

I’m fallin’

Nothing ever will be the same

But I will need you to save me!

Come and save me

Please,

Come and save me!

Редактор: Диляна Трачева

Снимки: seviband.com, Facebook / SEVI

По публикацията работи: Ергюл Байрактарова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Парашкев Хаджиев (1912 – 1992)

Класикът на българската опера Парашкев Хаджиев и приказната "Имало едно време"

Снимки: ubc-bg.com,  Личен архив на Людмила Хаджиева, parashkevhadjiev.eu, wikiwand.com

публикувано на 28.11.25 в 14:25

Световната опера очаква нов рекорд от българката Соня Йончева

На 24 ноември Соня Йончева за пореден път дебютира бляскаво на сцената на Метрополитън опера в Ню Йорк. Тя вече е представяла ролята на Мадалена от "Андре Шение" на Умберто Джордано в Миланската Скала през 2023 г. и във Виенската държавна опера през..

публикувано на 27.11.25 в 11:25

Веселин Маринов с четири поредни концерта пред публиката в София

Почитателите на шлагерната музика и експресивното сценично присъствие със сигурност очакват предколедната среща с Веселин Маринов. Вече е дългогодишна традиция певецът да прави концерт в Националния дворец на културата преди рождественските празници,..

публикувано на 25.11.25 в 10:15