От Летище София за Турция заминаха два военнотранспортни самолета "Спартан", натоварени с четири тона хуманитарна помощ за пострадалите от разрушителните земетресения, съобщи БТА. На борда на самолетите е и поредният спасителен екип, който ще помага в търсенето на оцелели. Сред тях е строителен инженер, който с още двама строители ще "прокарват тунели" в съборените сгради, които да позволят на спасителите да продължат издирванията.
Довечера, със същите самолети у нас се връщат първите изпратени спасители на БЧК, заедно с кучетата, както и част от служителите на пожарната. Останалите екипи на пожарната продължават с издирването на оцелели в турския град Бесни. С двата военни самолета България изпраща възглавници и постелъчни комплекти, посочи началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов. Той допълни, че страната ни има готовност да изпълни още полети за Турция и е възможно да заминат още медици. Исканията на турската страна са водещи и именно според тях се координира всеки един полет, посочи той и отбеляза, че доброволците и спасителите, които са на терен заслужават нашето признание.
В нощта между 12 и 13 август небето над България ще поднесе едно от най-впечатляващите природни зрелища – пика на метеорния поток Персеиди. Очаква се десетки "падащи звезди" на час да осветят тъмнината – идеален момент за любителите на..
Службите за сигурност у нас извършват претърсвания и изземвания в жилища и офиси в София и в страната. Действията на екипите са в изпълнение на молба за правна помощ на Националното антикорупционно бюро на Украйна. Молбата е свързана с разследване..
Чуждестранните студенти в България предпочитат да се обучават в Медицинските университети в София, Пловдив, Варна и Плевен, както и в Софийския университет "Св. Климент Охридски" . През академичната 2024/2025 година броят на чуждестранните студенти в..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в..