Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Програмите на БНР с жест на солидарност с пострадалите от земетресението в Турция и Сирия

Снимка: YouTube

Точно в 9:45 българско време на 15 февруари в национален и регионален ефир програмите на Българското национално радио ще излъчат песента „Хора помагат на хората“ (People Help the People), в изпълнение на младата британска певица Бърди. Общественото ни радио се включва в инициативата на Нидерландското обществено радио и телевизия NPO, за солидарност с жертвите на опустошителните земетресения, засегнали Турция и Сирия.

„Радиото докосва емоциите ни, а музиката е универсален език. Тази трагедия изисква от нас да бъдем единни, да построим мостове и да обединим сили, за да помогнем и да изразим подкрепата си “ - заявява директорът на нидерландското радио NPO 3FM Мено де Боер.

Броят на жертвите от земетресенията в Турция и Сирия надхвърли 37 500, а още десетки хиляди са загубили свои близки, дом, надежда… В безвремието между шока и отчаянието, единствената надежда е в помощта, която идва от хората – навреме и отвсякъде. Затова и днес в европейски радиостанции ще звучи именно песента „Хора помагат на хората“ в изпълнение на 26-годишната британска певица Бърди, носителка на отличието „Певица на годината“ на Наградите за поп музика (Pop Awards 2022). Песента Хора помагат на хората“ е сингъл на британската група Cherry Ghost от 2007 г. Birdy прави неин кавър през 2011г. Монохромното видео към песента има над 193 милиона гледания в Youtube.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Ансамбъл "Орфей" от Кърджали представя България на фолклорен фестивал в Косово

Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали ще представи родопския град и България на Международния в столицата на Косово Прищина, предаде БТА. "Целим се високо и смятаме, че с програмата, която сме..

публикувано на 05.07.25 в 10:50
Веско Ешкенази и Стоян Караиванов

Плевенската филхармония с "Танго Classic" в различни градове на България

"Танго Classic" - така се нарича най-новият завладяващ проект на Плевенската филхармония с виртуозните инструменталисти Веско Ешкенази (цигулка) и Стоян Караиванов (бандонеон). Заедно с музикантите от Плевенската филхармония те повеждат..

публикувано на 05.07.25 в 09:00

Рок, шлагери и опера – Приморско кани меломаните край морето

Един от най-дългите летни фестивали в страната ни е в курортния град Приморско, на Черно море. В продължение на три месеца Прим Фест 2025 ще предложи на жителите и туристите в града музикални вечери, оцветени в различни жанрове и стилове. Началото на..

публикувано на 05.07.25 в 08:10