Велик човек, живял във велико време, посветен на велико дело – така българчета от Великобритания описват най-любимия син на майка България – Васил Левски.
"Няма граници за делото на Апостола. Той е безсмъртен. Той е нашият национален герой", казват учениците от българските училища "Слово" в Оксфорд и "Иван Станчов" към Посолството на България в Лондон.
"Всички наши прекрасни ученици знаят и пазят паметта за Апостола на свободата, определят го като най-големия български герой и се прекланят пред личността и приноса му за свободата на България!" – написа ни преподавателят по история д-р Валентина Александрова-Кирова.
По случай 150 години от гибелта на Апостола те създадоха видео, в което дават отговор на въпроса "Какво е Левски за мен?". В него са включили стихотворението на Атанас Цанков "Апостолът пътува още", творби и есета на децата от двете български неделни училища. Вижте:
Всяко българско училище в чужбина има своята история, а тази на училище "Родна стряха" в Кипър започва през 2015 година. В основите му е вградена мечтата на един български учител – когато един ден българските деца решат да се завърнат в родината си,..
Международна конференция на тема "Изкуствен интелект в образованието: Пътят към иновативно преподаване и учене" събира в Лондон над 50 преподаватели от българските училища по света. Организатор на събитието, което се провежда на 4 и 5 април т.г...
Българската православна църковна община "Св. св. Кирил и Методий" в гр. Хамбург, Германия, кани всички българи в региона да се включат светата литургия, посветена на 1200 години от кончината на Св. Методий. Службите започват от 5 април, когато..
Всяко българско училище в чужбина има своята история, а тази на училище "Родна стряха" в Кипър започва през 2015 година. В основите му е вградена..