Българска делегация, водена от президента Румен Радев, с участието на вицепремиера по управление на европейските средства Атанас Пеканов и министъра на отбраната Димитър Стоянов е на двудневно работно посещение в Германия.
Държавният глава, заедно с министрите ни ще се включат в дискусиите на 59-ата Мюнхенска конференция по въпросите на сигурността, на 17 и 18 февруари.
В настоящата кризисна обстановка, форумът по въпросите на сигурността се връща към традиционното си мото "да градим мир чрез диалог". По време на конференцията ще бъдат обсъдени мерки в контекста на усложнената ситуация около войната в Украйна, както и други актуални предизвикателства пред сигурността.
На 22 май в Националния военноисторически музей (София, ул. "Черковна", 92) от 16,00 часа се открива изложба, наречена "Един колоритен чех в България". Тя е посветена на 165 години от рождението и 110 години от смъртта на Ярослав Вешин – първия..
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и още около обяд ще се развива купесто-дъждовна облачност. На много места ще има кратки валежи от..
Немският преводач Андреас Третнер е гост днес от 18,30 ч. на "Преводачески далекоглед" - поредица от срещи на Къщата за литература и превод (София, ул. "Латинка", № 12). Андреас Третнер е преводач на проза и поезия от български, руски и..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и..