Посланикът на Турция в България Айлин Секизкьок благодари на Българския Червен кръст за навременната и адекватната подкрепа, оказана на страната ѝ след земетресенията на 6 февруари, съобщи БТА. По време на срещата си с председателя на БЧК Христо Григоров и генералния директор на организацията Красимир Гигов, посланик Секизкьок изтъкна, че ако досега България е била за Турция приятелска и съседна страна, то тя вече е братска. Ръководството на БЧК благодари на турската страна за добрата организация, топлия прием и подкрепата, оказани на българския екип от планински спасители, отпътували за Турция още в първия ден, за да се включат в спасяването на оцелелите. Посланик Секизкьок повтори апела на Турския Червен полумесец за ограничаване на материалните дарения, с изключение на зимни палатки и специализирани отоплителни уреди за тях, както и жилищни контейнери (фургони).
БЧК също призова всички партньорски организации от името на Международното движение на Червения кръст и Червения полумесец за даване предимство на финансовата помощ за Турция и Сирия.
Всеки, който желае да подкрепи националната кампания на Българския Червен кръст в помощ на пострадалите от земетресението в Турция и Сирия може да го направи чрез специално разкритата банкова сметка:
БЪЛГАРСКИ ЧЕРВЕН КРЪСТ, УНИКРЕДИТ БУЛБАНК АД, IBAN: BG64UNCR76301078660913, UNCRBGSF (За пострадалите от земетресението )
или
онлайн - през сайта на БЧК, както и чрез кратко съобщение на стойност 1 лв. на кратък номер 1466 за всички мобилни оператори.
Българският Червен кръст изказва своята дълбока благодарност на хилядите индивидуални и корпоративни дарители за доверието и за оказаната подкрепа.
По повод епизоотичната обстановка, свързана със заболяването шарка по овцете и козите, представители на Българската агенция по безопасност на храните разговаряха с европейски експерти от Генералната дирекция "Здравеопазване и безопасност на..
По повод Международния ден на кучето в София са организирани различни събития, съобщи БТА. Например на летище "Васил Левски" – София в салон "Заминаващи пътници" на терминал 2 кучето терапевт Смайли и неговият водач Антония Рикова ще разкрият..
Стартът на 72-ата Международна колоездачна обиколка на България ще бъде на 30 август от 18.00 часа, в черноморския курортен град Приморско . Финалът е на 4 септември в Сливен . Събитието, организирано от Българската федерация по колоездене, отново..
В "България днес" на 25 август слушайте: 02:51 – Актуална информация от България 11:05 – Ще се превърне ли паметникът на връх Бузлуджа в..
Във вторник ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни над Южна България, но без съществени валежи. Ще духа слаб..
Плаж, вълни, море и синьо безоблачно небе. Но за да остане ведра и привлекателна почивката, всеки трябва добре да е запознат и с рисковете, които крие..