Българските доброволци, които отидоха да помагат в спасителните акции след земетресенията в Турция са участвали в намирането и спасяването на потвърдени 31 пострадали, информира БТА. Въпреки че са били оборудвани най-зле, на собствени разноски и осигурени средства от дарители, 47 мъже и жени от "Национална асоциация на доброволците в България" се включиха неуморно в издирването на оцелелите. Те изразиха благодарността си към всички дарители, както и за съдействието, оказано им в Турция от местни жители и властите. Събраните дарения са близо 84 хиляди лева, като разходите, отчетени досега, са под 22 хиляди лева. По всяка вероятност неизразходваните средства от даренията ще бъдат вложени в създаването на спасителен модул и купуване на екипировка и оборудване. Доброволците ни мечтаят да обособят модул с подготвени хора, които да разполагат с оборудване, за да могат да реагират в мащабни бедствия в страната ни и в чужбина.
Доброволците, които заминаха за Турция, са от Доброволно формирование - София, "Аварийно спасяване" - Пловдив, "Пещерно спасяване - Пловдив 112", доброволно формирование "Мейдей", Доброволно формирование - Русе, както и доброволец от Тополовград.
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..
В "България днес" на 22 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 13:22 – Православен църковен календар - Прославление на светите мощи на Патриарх Евтимий Търновски 22:49 – Разговор за..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма..
Българското национално радио за първи път е домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии (Public Broadcasters..