През нощта ще преобладава ясно време, с по-значителна облачност над Северна България. Там ще духа до умерен западен вятър, докато на юг ще е почти тихо.
Утре, 18 февруари, вятърът ще се усили и ще бъде умерен, в Северна България - силен от запад-северозапад. Облачността ще е променлива, над североизточните райони - по-често значителна, но ще е почти без валежи.
Минималните температури ще са предимно между минус 0° и 5°, по-ниски на места вЮгозападна България, в София около 0°.
Дневните температури още малко ще се повишат и максималните ще са между 15° и 20°, в София около 15°.
Над планините облачността ще е променлива, по-значителна над Стара планина, но ще е почти и без валежи. Там и северозападният вятър ще е силен, докато в масивите на юг ще е до умерен. Максималната температура на 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра - около 3°
В петък сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни видимостта ще бъде намалена. Минималните температури ще бъдат от 1 до 4° . В София ще е около 1°. През деня ще е слънчево и топло с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб до..
Синдикатът на административните служители "Подкрепа" изпрати протестна декларация до председателите на парламентарните групи в Народното събрание, съобщи БТА. Профсъюзът настоява за спешно увеличение на заплатите в публичния сектор, считано от 1 януари..
Студенти от елитни университети от цял свят са подали документи за кандидатстване за летен стаж в Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет. Сред тях са медалисти от национални и международни..
Българите пътуват все по-активно и отделят повече средства за пътешествия – както до близки, така и до далечни дестинации. През изминалата година са..
Три цикъла с керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа ще се проведат през следващите месеци в София,..
В "България днес" на 12 март 2025 година думата има изкуството. Ще научите какви са акцентите в започващия 29-ти международен София Филм Фест, колко силна..