Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Радев награди участници в спасителните акции в Турция

Снимка: БГНЕС

На тържествената церемония "Пожарникар на годината", държавният глава Румен Радев връчи почетния знак на президента на българските екипи от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", Столичната община, 16-а авиационна база "Враждебна", Военномедицинската академия, Българския Червен кръст и Националната асоциация на доброволците в Република България, участвали в спасителните акции след разрушителните земетресения в Турция. Президентът поздрави наградените и изтъкна, че сме държава с ефективни институции, която може бързо да се организира и да действа. "Аз съм убеден, че с хора като вас България ще просперира", подчерта Румен Радев.


На събитието присъства и посланикът на Турция у нас Айлин Секизкьок, която благодари на всички участвали в спасителната операция.

"Вие, скъпи приятели, бяхте светлина в най-тъжната ни нощ, спасявайки наши синове и дъщери от големите разрушения. Вие заехте специално място в сърцата на турския народ", каза посланик Секизкьок.

Снимки: БГНЕС

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Дневните максимални температури леко ще се понижат

В събота, 14.юни,   минималните температури ще са от 10 до 17°, в София ще е 10°. През деня ще е предимно слънчево. Над Източна България облачността ще е значителна, след обяд там на места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще духа..

публикувано на 13.06.25 в 18:41

Няма пряка опасност за България след ескалацията в Близкия изток, съобщиха от Министерския съвет

Няма пряка опасност за България след ескалацията в Близкия изток, съобщиха от Министерския съвет. В информацията се посочва, че е п овишено наблюдението на въздушното пространство над България. Същевременно Министерството на външните работи вече е..

публикувано на 13.06.25 в 12:47

Футболен турнир в подкрепа на децата на загинали полицаи от Бургас

Трийсет отбора от пет държави ще спорят за трофея на 16-ото издание на футболния турнир за Купата "Свети Никола" – покровител на Бургас и моряците, в морския град, съобщи БТА.  Състезанието ще се проведе от днес до 15 юни в подкрепа на децата на..

публикувано на 13.06.25 в 07:30