Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гражданската медия ФАР от Цариброд празнува 7-ми рожден ден

Снимка: far.rs

Опазването на традициите, езика и културата на българското национално малцинство в Сърбия, както и създаването на мултикултурен мост между Сърбия и България вече 7 години е мисия на ФАР.  Мултимедийният портал публикува информация на български и сръбски език и стана разпознаваем като медия, отстояваща ценностите на българската общност.

"Създаден преди точно седем години – на 1 март 2016 г., ФАР измина трънлив път, осеян с предизвикателства и препятствия, но и с много медийни материали на български и сръбски език, спазвайки стандартите на професионалната журналистика без политическо влияние, сензации и таблоидизация" – посочват от от екипа на медията по повод празника си и се гордеят със създаденото във времето – интернет портал, телевизионен канал, списание за деца и юноши и Гражданско сдружение "Емблема".


"Негативната тенденция на политически натиск и заплахи не подмина и ФАР. Несправедливо и манипулирано разпределение на финансови средства в обезсмислените медийни конкурси, изнудване, омаловажаване, непрозрачност на работата на отделни местни политици и демонстрация на мощ, опит за унищожаване репутацията на ФАР... – всичко това е част от нашата действителност" – казват с днешна дата от екипа на медията.

Макар да няма финансово рамо от страна на Община Цариброд, медията работи в сътрудничество с редица институции от България, като Изпълнителната Агенция за българите в чужбина, БТА, Посолството на България в Белград, консулството ни в Ниш, други медии и културно-информационните центрове на българите в Западните покрайнини и пр. Българското национално радио също е един от достоверните източници на информация за медията от западната страна на границата.

Снимки: Милана Виденов Миланов, Редакцията на ФАР


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В Украйна отбелязаха Деня на бесарабските българи

В украинския град Болград край Мемориала на българските опълченци местните представители на българската диаспора отбелязаха днешния Ден на бесарабските българи. Инициатор и организатор на проявата бе Областният център на българската култура в..

публикувано на 29.10.25 в 15:51
Мирела Иванова, проф. Греди Асса и проф. Сузана Клинчарова

В Лондон канят сънародниците ни на среща с български посланици на културата

В навечерието на един от най-светлите български празници – Деня на народните будители, Българският културен институт в Лондон кани сънародниците ни на среща-разговор с трима съвременни творци – будители, прославили българската култура и изкуство в..

публикувано на 29.10.25 в 14:56

Болград се готви за традиционния Международен фестивал на виното

В украинския град Болград, Одеска област, се готвят за Международния винен фестивал Bolgrad Wine Fest 2025, който ще се състои втората събота на ноември, съобщи екипът на Фонда за подкрепа на предприемачеството в Болград с директор..

публикувано на 29.10.25 в 13:31