Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гражданската медия ФАР от Цариброд празнува 7-ми рожден ден

Снимка: far.rs

Опазването на традициите, езика и културата на българското национално малцинство в Сърбия, както и създаването на мултикултурен мост между Сърбия и България вече 7 години е мисия на ФАР.  Мултимедийният портал публикува информация на български и сръбски език и стана разпознаваем като медия, отстояваща ценностите на българската общност.

"Създаден преди точно седем години – на 1 март 2016 г., ФАР измина трънлив път, осеян с предизвикателства и препятствия, но и с много медийни материали на български и сръбски език, спазвайки стандартите на професионалната журналистика без политическо влияние, сензации и таблоидизация" – посочват от от екипа на медията по повод празника си и се гордеят със създаденото във времето – интернет портал, телевизионен канал, списание за деца и юноши и Гражданско сдружение "Емблема".


"Негативната тенденция на политически натиск и заплахи не подмина и ФАР. Несправедливо и манипулирано разпределение на финансови средства в обезсмислените медийни конкурси, изнудване, омаловажаване, непрозрачност на работата на отделни местни политици и демонстрация на мощ, опит за унищожаване репутацията на ФАР... – всичко това е част от нашата действителност" – казват с днешна дата от екипа на медията.

Макар да няма финансово рамо от страна на Община Цариброд, медията работи в сътрудничество с редица институции от България, като Изпълнителната Агенция за българите в чужбина, БТА, Посолството на България в Белград, консулството ни в Ниш, други медии и културно-информационните центрове на българите в Западните покрайнини и пр. Българското национално радио също е един от достоверните източници на информация за медията от западната страна на границата.

Снимки: Милана Виденов Миланов, Редакцията на ФАР


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка: Училище „Св. св. Кирил и Методий” в Атина

В Атина обсъждат взаимовръзката между изкуствения интелект и преподаването

"Ние не можем да избягаме от съвременните технологии, но трябва да помислим, как можем да използваме изкуствения интелект, така че да подобрим качеството на обучението без да губим човешкия контакт" – каза в специално интервю за Радио България..

публикувано на 31.10.25 в 07:10

Трети конкурс по ораторско майсторство в Токио

Посолството на България в Япония съвместно с Токийския университет за чужди езици подготвя третия конкурс по ораторско майсторство на български език в Страната на изгряващото слънце. Той ще се състои на 14 декември т.г. в Токио, съобщават от..

публикувано на 30.10.25 в 17:59

Център "Малката България" организира детски бал с маски в Чикаго

Детски бал с маски по случай Хелоуин ще се състои на 31 октомври в чикагското предградие Дес Плейнс по инициатива на местния Център "Малката България", съобщиха от организацията на Фейсбук страницата си. Балът ще се състои в центъра на адрес: 832 Lee St.,..

публикувано на 30.10.25 в 17:30