Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Войната в Украйна

Лавров: Доставяно за Украйна оръжие отива към горещи точки в чужбина

Сергей Лавров
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Доставяното от Запада оръжие „изтича“ от Украйна към горещи точки в чужбина. Това заяви руският външен министър Сергей Лавров по време на заседание на министрите на външните работи на Г-20, посветено на борбата с тероризма, цифровата трансформация, хуманитарното сътрудничество и намаляване на опасностите от бедствия. Според руския дипломат разрастването на тероризма до голяма степен е провокирано от външната намеса на Запада във вътрешните работи на суверенни държави.
На фона на продължаващата година война в Украйна руският олигарх Олег Дерипаска предупреди, че „боледуващата руска икономика може да остане без пари през следващата година, тъй като трудно може да замени западните инвеститори“, предаде кореспондентът на БНР в Лондон Веселин Паунов, позовавайки се на британския "Таймс". Близкият до управляващите в Кремъл магнат в областта на енергетиката и металите е отправил прикрита критика към президента Владимир Путин, заявявайки, че „правителството трябва да спре да мечтае за някакво специално място за Русия в света и да се захване със собствените си проблеми“. Олигархът е прогнозирал, че деескалация на конфликта не се очаква поне до средата на 2025 г. и е предупредил за катастрофа, ако Русия не успее да насочи икономиката си на изток към „приятелски“ страни, които не са наложили санкции.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05

Дни на турската култура в Балчик

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..

публикувано на 22.11.25 в 06:00

Ще е топло и ветровито с възможни валежи на югоизток

В събота  минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна България. През деня ще има променлива облачност, по-значителна над северните райони, следобед и над..

публикувано на 21.11.25 в 18:30