Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МВР е готово да противодейства на купения вот

Снимка: БГНЕС

МВР е готово за предстоящите на 2 април парламентарни избори, тъй като подготовката е започнала своевременно. Това обяви министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев пред журналисти в Пловдив в първия ден от предизборната кампания. Той посочи, че са набелязани рисковите секции с необичайно много преференции. Вече има сигнали и първи образувани производства за подготовка за купуване на гласове. Органите на реда са подготвени да противодействат на купения вот. Демерджиев заяви, че вярва, че провеждането на машинния вот ще мине безпроблемно, както и излъчването на живо на броенето на бюлетините.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България - Брой 48

В брой 48 на предаването слушайте: От Молдова през България до Франция – пътят на бесарабския българин Иван Стоянов - интервю на Йоан Колев; Възможен ли е единен Европейски университет за кино и медии? Или как "споделеното" образование..

публикувано на 24.04.25 в 12:00

Доналд Тръмп-младши идва на бизнес форум в София

Синът на президента на САЩ - Доналд Тръмп-младши и Гила Гамлиел , министър на науката и технологиите на Израел, ще участват в бизнес форум в София на 27 април. Форумът е организиран от глобалната платформа за дигитални активи Nexo, съобщиха от..

публикувано на 24.04.25 в 11:39

Пловдив е домакин на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest

Гигантски марионетки и кукли, огнени спектакли, живи статуи, театромат, музикално и карнавално шествие са част от събитията в програмата на Международния фестивал за улични изкуства 6Fest. Той ще се проведе от 24 до 27 април в Пловдив, с вход..

публикувано на 24.04.25 в 08:15