През последното денонощие са установени 25 случаи на коронавирус от направените 643 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 4% от пробите са дали положителен резултат. 68% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 10, в Русе – 3, и във Варна, Велико Търново и Габрово – по 2. В болница се намират 233 пациенти – от тях 25 в интензивни отделения. 67% от новопостъпилите 6-има не са ваксинирани. Един човек е починал – той не е бил имунизиран, докато оздравелите са 5-има. Активните случаи наброяват 2928. Вчера никой не се е ваксинирал срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 076 092 души.
На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..
В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..
Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..