Още месец ще бъдат извършвани всеобхватни проверки на републиканската пътна мрежа, съобщи инж. Венцислав Ангелов, председател на Агенция “Пътна инфраструктура”. Изследванията засягат различни показатели, сред които е дебелината на асфалтовата настилка. При направената през седмицата инспекция на Северната скоростна тангента на София например беше установено, че вложеният асфалт е с около една трета по-малко от необходимото.
Проверките на магистралите показват, че имат по-кратък период за експлоатация заради спестени материали и се нуждаят от ремонт. Освен това е изтекъл гаранционният им срок.
“Проверките на магистралите и пътищата се превърнаха в сериал “Кражбата на магистрали”, коментира министърът на регионалното развитие Иван Шишков.
Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..
Жълт код за валежи от сняг и дъжд има за 16 области предимно в Източна и Северна България. Пътищата в страната са обработени и проходими при зимни условия, настилките са мокри, заснежени, на места заледени , съобщиха от Агенция "Пътна..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са почти без дневен ходот минус 3° до 0°. Максималните температури в Южна Българияще са между 2 и 7°,..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..