Заместник-министърът на външните работи Велислава Петрова ще посети днес столицата на Молдова Кишинев като член на европейска делегация от жени-представителки на държавите-членки на Европейския съюз в Съвет "Общи въпроси". В рамките на посещението делегацията, в която участие ще вземат 9 държави-членки и Лихтенщайн, ще проведе срещи с президента на Молдова Мая Санду, с премиера Дорин Речан и др.
Основният фокус на разговорите ще бъде европейският път на Молдова и предоставяната ѝ подкрепа, особено в контекста на влошената обстановка в резултат от руската военна агресия срещу Украйна, както и ролята на жените в политиката.
Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..
Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..
Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на..
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето,..