През нощта от запад облачността над България ще са разкъсва и намалява. Вятърът ще отслабне и ще е до умерен от запад-северозапад. Минималните температури ще са между 0° и 5°, в София - около 0°.
Утре, 12 март, над по-голямата част от страната ще е предимно слънчево, по-значителна облачност ще има над югоизточните райони. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър, който в Източна България до вечерта ще се ориентира от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 8° и 13°, София - около 7°.
Над планините облачността ще е разкъсана, често намаляваща до предимно слънчево. Ще духа умерен и силен северозападен вятър, който постепенно ще отслабва. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 2°, на 2000 метра - около минус 5°.
Към Централна Европа ще продължи да нахлува студен въздух от северозапад и бавно ще обхване и западната част на Източна Европа, а в южните части на континента ще остане топло.
Температурите ще се движат в широки граници от 21° в Мадрид до 1° в Стокхолм
В Америка, температурите ще варират от -2°/4°в Монреал, 6°/10° във Ванкувър, 3°/8 във Вашнгтон °-2°/3° в Чикаго до 22/°29° в Маями. В Мексико сити се очакват 29°, но ще е облачно, в Буенос Айрес ще е 34 гадуса, а в Рио де Жанейро - 29°.
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..
Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..