Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмицата в България започва слънчево

пролет, минзухар, времето, слънчево,
Снимка: Божидар Чолаков, БНР Кърджали

В понеделник минималните температури ще са от минус 3 над Западна Българи до 2° в страната. В София ще е минус 2°. През деня ще е слънчево. Максималните температури ще са от 11 до 16°, в столицата - 11°.

По Черноморието ще е слънчево и почти тихо. Максималните температури ще са 10-12°. Морската вода е 8-9°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Над планините ще е слънчево. По високите и открити части със силен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 м. ще е до 4°, на 2000 м. ще е минус 1°.

Във вторник облачността ще нараства, но и температурите ще се повишават.

Над Западна и Централна Европа и над Британските о-ви ще е дъждовно и ветровито. На Скандинавския полуостров, в Европейска Русия и в Прибалтика ще превалява сняг. От запад ще прониква топъл въздух. Над Балканите ще е слънчево. В Атина се очакват 14°, в Белград -16, в Истанбул ще е 9°. В Букурещ и в Будапеща, градусите ще са до13 и 15. В Париж ще е 17°, в Лондон – 14°, в Берлин 13°, в Москва 0°. Най-топло ще е в Мадрид - 20°.

В Ню Йорк и Монреал ще е 5 и 3°, във Ванкувър и в Чикаго съответно 9 и 4°. В Лос Анджелис ще е до 13°, в Маями 31°, в Мексико сити се очакват 26°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 34 и 28°. В Дубай ще е до 32°, в Йерусалим и Техеран съответно до 24 и 20°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 15 август 2025 г.

В "България днес" на 15 Август слушайте: 01:55 – Актуално от България и сънародниците по света 14:00 – Православен църковен календар – празнуваме големия християнски празник Успение на Пресвета Богородица 20:50 –..

публикувано на 15.08.25 в 19:00

Банатски вкусотии и традиции на фестивал в село Асеново

Четиринадесетото издание на Международния кулинарно-фолклорен фестивал "Банатски вкусотии – традициите на моето село" ще се проведе на 16 август 2025 г., събота, в с. Асеново, община Никопол. Фестивалът се организира от Народно читалище "Петър Парчевич..

публикувано на 15.08.25 в 14:39
Веселина Свиларска

Български дизайнер шие тоалети за оперната звезда Джойс ДиДонато

Една от най-големите звезди на съвременната опера - Джойс ДиДонато, избра българската дизайнерка Веселина Свиларска за костюмите, с които ще представи най-новия си музикален проект, съобщиха от екипа на дизайнерката. Носителката на три награди..

публикувано на 15.08.25 в 14:31