Във вторник минималните температури в България ще са от минус 3 до 2°. В София ще е минус 2°. През деня ще е предимно слънчево с разкъсана облачност и слаб южен вятър. Дневните температури ще се от 15 до 20°, в столицата ще е 16°.
По Черноморието ще е слънчево. Максималните температури ще са 9-12°. Морската вода е 8-9°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините ще е топло и слънчево с разкъсана висока облачност. Максималната температура на височина 1200 м. ще е11°, на 2000 м. ще е до 3°.
В сряда от запад ще се заоблачава и започват валежи.
В Европа във вторник с изключение на Пиринеите, Апенините и Балканите ще вали. На север в Прибалтика, Русия, в Уелс и Западна Англия ще има и сняг. В Лондон се очакват 9°, в Москва -5, в Берлин ще е до 14°, в Париж - 12. В Мадрид, Рим, Атина, Букурещ и Будапеща, градусите ще са до 17. В Белгард се очакват 20°, в Истанбул – 11°.
В Ню Йорк и Монреал ще е 3°, във Ванкувър и в Чикаго съответно 8 и 2°. В Лос Анджелис ще е до 17°, в Маями 27°, в Мексико сити се очакват 23°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 32 и 28°. В Дубай ще е до 33°, в Йерусалим и Техеран съответно до 23 и 17°.
Конституционният съд (КС) ще допусне частично искането на президента. Това каза председателят на парламента Наталия Киселова пред БНТ. КС е длъжен да образува дело. Спорът ще е дали искането на държавния глава е допустимо в цялост или частично,..
С решение на Министерския съвет срокът за изпълнение на дейностите по Националната програма за научни изследвания "От полюс до полюс 2022-2025 г." е удължен до края на 2027 г., съобщи БТА. Според правителствената пресслужба едно от основните направления на..
От Бургаската търговско-промишлена палата съобщават, че по идея на Българо-италианския център " Да Винчи" и неговия председател д-р Иво Барзов е предприета инициатива за изграждане и задълбочаване на връзките между Бургаския регион и този на италианския..
Българинът вече разполага с брутно богатство от над 1 трилион лева, сочи проучване на Експертния клуб за икономика и политика, публикувано наскоро...
Обичаме да казваме, че България се простира дотам, докъдето има българи. За да бъде това духовно пространство, тези духовни граници на България, жизнени и..
Ивет Атанасова от 11 клас на математическата гимназия в Силистра е победител в Третия национален ученически конкурс „Моите родови корени от Македония и..