Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Юридическият факултет на Софийския университет е трети в света на международни състезания по право за 2022-ра

Снимка: Ани Петрова, БНР

Софийския университет "Св. Климент Охридски", представен от Юридическия факултет на международни състезания по право NICA Law School Ranking е класиран на първо място в Европа и на трето място в света за 2022 година. Пресцентърът на висшето училище посочва, че класацията сравнява юридическите факултети по света на базата на проведени състезания. Точките се присъждат според броя на отборите, участвали в състезанието, от тяхното ниво и от кръга, до който са достигнали.

В класациите Юридическият факултет на Софийския университет е на второ място в света в направлението "Международен арбитраж" и на шесто място в "Международно частно право". Правният факултет е сред първите и в областите: "Посредничество и преговори", "Право на Европейския съюз", "Международно хуманитарно право", "Международно публично право" и "Международно право в областта на правата на човека".

Снимка в текст: uni-sofia.bg

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 август 2025 г.

В "България днес" на 6 август слушайте: 01:28 -  Актуално от България и сънародниците по света 10:37 - Националният музей "Земята и хората" в София показа "Камъка от Хирошима" 20:46 - Православен църковен календар – празнуваме..

публикувано на 06.08.25 в 19:00

Топлото време продължава, възможни са локални валежи над западните масиви

В четвъртък  минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 14°. През деня ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността. На отделни места, главно в планинските райони ще превали за кратко и ще прегърми. Ще духа слаб, в..

публикувано на 06.08.25 в 18:30

На 6 август до 16 ч. ще е затворен граничният пункт при Станке Лисичково

Преминаването в двете посоки на леки и товарни коли през граничен пункт "Станке Лисичково" (Логодаж) със Северна Македония временно е спряно на 6 август до 16:00 ч., съобщи Гранична полиция.  На пункта се извършва цялостна реконструкция  и в сряда ще се..

публикувано на 06.08.25 в 08:51