Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българската общност преговаря за запазване на своя радиочас в Австралия

Снимка: Фили Ладжман

Българската общност в Австралия продължава да търси начини българският радио час по SBS да бъде запазен, въпреки решението за спиране от май. По този повод се проведе онлайн дискусия между мениджъри в медията и българи от 5 австралийски щата.

"Директорът на SBS за аудио и езиково съдържание Дейвид Хуа е разяснил, че българската общност не покрива критериите за радиоразпространение, защото наброява 2800 говорещи езика (далеч под изискваните 25 000), добре е интегрирана, с добро владеене на английски, с високи доходи и с малък брой възрастна аудитория", каза за БТА Фили Ладжман – водеща на програмата и неин главен продуцент.

От SBS са обещали да проучат предложението на българската общност за запазване на българската програма поне онлайн.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българска вечер в кръговете на хорото предстои в Женева

Бал с танцови демонстрации, музика на живо и български вкусове и деликатеси ще изкушат любителите на българското в Женева на 15 ноември от 19,00 ч. "Присъединете се към нас за една незабравима вечер, в която танцът и културата се сливат", канят..

публикувано на 06.11.25 в 15:44

В испанския град Мурсия ще се проведат изнесени консулски дни

Изнесени консулски дни ще се проведат в град Мурсия, Испания, на 22.11 и 23.11.2025 г. от 09,00 до 17,00 ч. (събота) и от 09,00 до 13,00 ч. (неделя), съобщиха от Генералното ни консулство във Валенсия. Оттам напомнят, че записването на час за..

публикувано на 06.11.25 в 15:15

Изложба в София представя творби от конкурса "Моята българска бродирана риза"

В Музея на Нов български университет ще бъде открита изложбата "Моята българска бродирана риза" с рисунки на деца и младежи от 5 до 18 години – участници в деветото издание на едноименния международен конкурс. Това ще стане на 7 ноември 2025 г. в..

публикувано на 06.11.25 в 13:53