Състоянието на държавните финанси е стабилно и няма опасност за валутния борд, за курса лев-евро, за това заплатите и пенсиите да не се изплащат, увери пред Нова тв служебният премиер Гълъб Донев. По думите му, в доклада на финансовия министър, свързан с бюджетния дефицит и предлаганите от кабинета мерки, “фалит на държавата” не фигурира и словосъчетанието е медийно заглавие.
“Няма опасност да изпаднем в дългова криза, повишаваме събираемостта, която за януари и февруари е с над 1,3 млрд. лв. от тази на редовното правителство”, заяви премиерът.
Що се отнася до мерките от страна на държавата, свързани с контрола на цените на основните хранителни продукти, има тенденция за установяването на трайни промоции на хранителни стоки от първа необходимост в големите магазини, каза Гълъб Донев. Той добави, че все още се водят разговори с търговските вериги за предлагания от кабинета таван на надценката.
В понеделник, 3 февруари, в Свиленград с официална церемония стартира дейността на съвместен контингент от служители на България, Австрия, Румъния и Унгария за охрана на българо-турската граница. Българският министър на вътрешните работи Даниел Митов ще..
Част от действащите мобилни мрежи в България ще бъдат изключени през 2025 година. Председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров обясни, че предстои да бъде пренареден честотният ресурс и да се създаде възможност за по-добро..
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението, финансите и икономиката. Това заяви в село Делчево вицепрезидентът Илияна Йотова, която участва в..
В средата на януари т.г. осем български културно-просветни сдружения от Босилеград, Цариброд, Звонци, Враня, Пирот и Ниш изпратиха открито писмо до..
Деана Хааг е родена в Кливланд, щата Охайо. Израства с мечти за приключения и нови хоризонти. Завършва специалност "Изящни изкуства" в колежа..
На 6 февруари се дава официален старт на работата на тунелопробивната машина "Витоша" за разширяване на Линия 3 на столичното метро към квартал..