Над 1100 са украинските граждани намерили работа по програмата "Солидарност" през 2022 г. в Бургаско, обяви местната "Регионална служба по заетостта". В бургаското Бюро по труда към момента са регистрирани 34 украинци с временен статут за пребиваване в страната. Отворена остава програмата "Солидарност", кото субсидира работодателите да наемат украинци. Основно те намират работа в хотелиерството и ресторантьорството.
От 22 март бургаското "Бюро по труда" откри традиционната си Трудова борса преди началото на летния туристически сезон. На щандовете са представени над 40 работодатели. Големите хотелски комплекси по Южното Черноморие предлагат около 1000 позиции за работа.Снимки: БТА
В "България днес" на 14 август слушайте: 01:08 – Актуално от България и сънародниците по света 13:09 – Как и защо българското биопроизводство става все по-малко? 24:28 – За 26-ти път в Розовата долина се провежда Празникът на калоферската..
През нощта , над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. По-значителна облачност ще има над южните райони и на отделни места там са възможни слаби превалявания. В петък , в повечето райони ще е предимно слънчево. В Югозападна..
През последните дни по Южното Черноморие има няколко фатални инцидента с удавени туристи , съобщава БНТ. Силният североизточен вятър и мъртвото течение крият рискове за живота, особено за невнимателните туристи. На повечето плажни ивици флаговете..
В четвъртък минималните температури ще са от 16° до 21°, в София – 18°. През деня, над по-голямата част от страната ще е слънчево. В следобедните часове..
Английската граматика обърква българските ученици, защото те често пренасят нейните правила върху родния си език, каза за БТА Евелина Гечева от "Академика..
Над 40 издателства и над 30 срещи с автори ще има по време на фестивала "С книга на плажа" 2025г, който ще се проведе в Бургас от 13 до 17 август в..