Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Външно министерство публикува адресите на избирателните секции в чужбина

Иван Кондов
Снимка: БГНЕС

Изпитваме доста сериозно безпокойство, защото все още нямаме достъп до машините, а вече сме много близо до изборите, каза председателят на Работна група "Избори" Иван Кондов на брифинг във външно министерство.

"Мога да кажа че вече сме на финалната права при подготовка за изборите, дотук протече сравнително нормално без съществени проблеми. Остават няколко много важни етапа - командироването на представителите на държавата и за съжаление не сме получили машините”, заяви Кондов. Той уточни, че дори министерството да не успее да изпрати машини за гласуване до всички набелязани секции, това няма да повлияе на изборния процес, защото има възможност и за гласуване с хартиена бюлетина.

На адрес https://www.mfa.bg/bg/izbori-2023 външно министерство публикува адресите на всички избирателни секции в чужбина, както и секционните избирателни списъци за 2 април 2023 г. Ще се гласува в 737 секции в 61 държави.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33

Изследване на INSAIT за създаването на ИИ системи отличено на световен форум

Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..

публикувано на 08.10.25 в 16:46

Правителството предвижда до 7 500 лв. за пострадали от наводненията домакинства

На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов.  "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..

публикувано на 08.10.25 в 12:36