Днес ще бъде представена разработената от служебния кабинет платформа за проследяване на цените в търговските вериги, съобщи вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев. Той поясни, че търговските вериги са склонни да публикуват своите цени, което ще доведе до по-голяма прозрачност и проследимост.
Предвижда се в информационната платформа да бъде обявявана стойността на около 50 продукта. “Нашето искане е веригите да публикуват своите най-ниски цени, а не тези, които са на промоция”, заяви министърът.
Ако се установи несъответствие между подадената информация от търговеца и цената на дадената стока на щанда в магазина, ще има санкции.
Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт. “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..
От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания – интервю с преподавателя по български език Валентин Кожухаров; Животът на българите в Патагония е..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..
В "България днес" на 20 октомври слушайте: 04:58 – Актуално от България и за общностите с българи по света 17:02 – Как се издават..