Резултатите от лабораторното изследване на внесените от Украйна кокошки яйца ще станат ясни днес, съобщиха от Българската агенция за безопасност на храните. С помощта на взетите проби ще бъде установено дали те съдържат радиоактивност, тежки метали, инхибитори или остатъци от ветеринарномедицински препарати.
В периода 9-19 март т.г. от Украйна и Латвия са внесени над 2,6 млн. яйца, но всички пратки са имали необходимите документи и сертификати, че произлизат от ферми с доказан произход и са одобрени за внос в ЕС, уточняват от агенцията.
Междувременно от Съюза на птицевъдите предупредиха, че яйцата от Украйна може да се появяват на нашия пазар като български. Според БАБХ обаче всяко от тях носи на черупката си код за произход.
В " България днес" на 11 март 2025 година говорим за рака на гърдата, за превенцията и отговорно отношение към собственото ни тяло. Специално за Радио България интервю с Вячеслав Лупов, кмет на град Тараклия. Гостуваме на българската..
В сряда минималните температури ще бъдат от 5 до 10°. В София ще е около 6°. Преди обяд дъжд ще превалява все още в югоизточните райони. Вятърът ще се задържи от югозапад до умерен, а след обяд и вечерта на север от планините ще бъде и силен..
С тържествен ритуал на централния площад "Акад. Николай Хайтов" в Асеновград беше посрещнат военният ни контингент, върнал се успешно от мироопазваща мисия в Косово. Преди 6 месеца около 120 военнослужещи заминаха и към днешна дата всички се..
Близо 80% от населението на молдовския град Тараклия са етнически българи. В исторически план градът е основан в началото на XIX век от български..
Три цикъла с керамични и грънчарски работилници и образователни лекции за Бусинската керамична школа ще се проведат през следващите месеци в София,..
На 10 март в България се отбелязва спасяването на българските евреи по време на Втората св. война и се чества паметта на жертвите от Холокоста и..