Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Задържани са български риболовни кораби в Румъния

| обновено на 24.03.23 в 17:04
Снимката е илюстративна
Снимка: БГНЕС

Три български риболовни кораба са задържани в териториалните води на Румъния и откарани в Констанца за незаконен улов на акула. Новината беше потвърдена за Радио Варна на БНР от Изпълнителната агенция за рибарство и аквакултури. 

Единият от корабите е от Варна, другите – от Каварна и Бургас. В момента граничната полиция на Румъния и други институции са в Констанца и извършват разследване на случая. От агенцията ще излязат с официална информация, след като разследването приключи.

Пред БНТ, посланикът на България в Румъния Радко Влайков потвърди информацията и добави, че на задържаните кораби в Констанца има общо десетима български моряци, които са в добро здравословно състояние. Капитаните на корабите са потвърдили, че снощи около 23.30 ч. на 50 мили източно от Констанца са били спрени за проверка и са били конвоирани до пристанището в Констанца. Плавателните съдове в момента се намират на военното пристанище в Констанца.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Винена фиеста във Велико Търново предлага дегустация на местни сортове

Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..

публикувано на 18.10.25 в 07:05

В края на седмицата – превалявания

В събота , 18 октомври,   минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..

публикувано на 17.10.25 в 19:41

България днес - 17 октомври 2025 г.

В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за градинарската традиция 15:30 -  Актуално от и за сънародниците по света 25:02 - По съседски – новини и..

публикувано на 17.10.25 в 19:00