Новият рафтинг сезон официално беше открит с демонстрационни спускания по река Струма край Кресненското дефиле. Инструкторите се надяват на отличен сезон, благодарение на по-високите температури и меката зима. Първото спускане за сезона започна рано сутринта, предимно с опитни рафтинг инструктори, чиято първа задача е да огледат и обезопасят 12-километровото трасе по коритото на реката. Не липсваха и ентусиасти от всички краища на страната, които чакаха реда си да се спуснат по бързеите на Струма.
Кръгла маса относно необходимостта от национална програма за борба със затлъстяването ще се проведе днес в Народното събрание. В експертен доклад на тема "(не?)Победимите пандемии – Затлъстяването" се посочва, че страната ни е на 5-о място в..
В софийския Интер Експо Център от 30 септември до 3 октомври се провежда международното изложение MachTech&InnoTech, в центъра на което са машините и технологиите в металообработката. Продукцията си представят 150 изложители и над 500..
Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните североизточни райони облачността ще се увеличи и на места там ще превали дъжд. Вятърът ще е..
Във вторник минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и до 13°, в София – 6°. През деня ще преобладава слънчево време. Следобед над крайните..
След официалното посрещане на летище "Васил Левски" тази сутрин, волейболните национали на България - вицешампиони от Световното първенство във..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, по морето и по-високи, в София – 6°. През деня облачността ще бъде разкъсана, над много райони..