Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избори 2023

Около 200 българи се очаква да гласуват в шотландския град Абърдийн

Стоян Батаклиев: Политиците да се съсредоточат върху бъдещето на страната, а не на случващото се извън нея

Снимка: личен архив

В шотландския град Абърдийн всички членове на секционната избирателна комисия са на своя пост и очакват в нея днес да гласуват около 200 души. Това е най-северната точка на Великобритания, в която българите имат възможност да упражнят правото си на вот. Макар да се чуват гласове, които питат докога ще продължават да се провеждат избори през няколко месеца, като цяло у избирателите не се забелязва умора от петите поред предсрочни избори за последните 2 години.

"Още от миналите избори се забеляза, че няма голям брой хора, които бият път дотук, за да се въздържат – заяви в интервю за Радио България Стоян Батаклиев, член на секционната комисия в града. –  Това е хубаво, защото е важно да имаме позиция и да можем да заемем страна, която да защитим със своите аргументи. Моето желание е да дам своя глас за партия, която би се съсредоточила върху бъдещето на България и малко по-малко върху това какво се случва извън България."


Неспособността на политиците от 48-ия парламент да излъчат редовен кабинет, довела ни до парламентарния вот днес, кара гласуващите в Абърдийн да се надяват, че ще настъпи някаква трайна и стабилна промяна.

Снимки: личен архив

По публикацията работи: Ергюл Байрактарова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНУ "Св. св. Кирил и Методий" в Атина отбелязва Деня на будителите

1 ноември е голям празник и за децата и учителите от БНУ "Св. св. Кирил и Методий" в Атина.  Сред официалните гости, дошли да поздравят учениците са депутатът Стоян Таслаков, Мариана Петрова от посолството ни и представители на Пловдивския..

публикувано на 01.11.25 в 13:20

За Деня на народните будители БНР срещна трима съвременни български творци в Лондон

В навечерието на един от най-светлите български празници – Деня на народните будители, Българският културен институт в Лондон посрещна гостите на БНР в среща-разговор с поетесата Мирела Иванова, художника проф. Греди Асса, арфистката проф. Сузана..

публикувано на 01.11.25 в 09:30

БНУ "Св. св. Кирил и Методий" в Атина с конференция за IT в образованието

Над 80% от българите ще започнат да използват изкуствения интелект в следващите три години, при това от всички възрастови групи в обществото ни. В момента вече почти няма български ученик, който да не прибягва до Chat GPT когато подготвя домашната..

публикувано на 31.10.25 в 16:10