Единствената изборна секция в Словакия е в столицата Братислава, там гласуват сънародниците ни от близките райони на Словакия, Чехия и от Австрия. Секцията отворила врати в 7.00 ч. сутринта и още в първата минута влязъл първият гласоподавател. Това подсказало на секционната комисия, че интерес към изборите има, и до ранния следобед там гласували 175 наши сънародници. Само за сравнение най-голям брой гласуващи имало на предишните избори, когато броят им достигнал 222-ма човека, а на настоящите се очаква тази бройка да бъде надхвърлена.
Не се усеща умора у хората, идват и ентусиазирано гласуват – казва Габриела Примова, български консул в Словакия. „Идват с приповдигнато настроение и всички изказаха надежда, че тези избори ще са за последен път, а следващите ще са чак след 4 години“, обяснява тя.
Снимки: БТА / Посолство на България в Словакия
Дегустация на вина ще се проведе днес от 16,30 ч. в подземните лабиринти на населения предимно с етническо българско население Болград. За това съобщава туристическият информационен център в украинския град. Съорганизатор на събитието е..
Към настоящия момент в Генералното консулство на България в Мюнхен не са постъпвали сигнали за пострадали български граждани при инцидента. Това са съобщили от Министерството на външните работи на запитване от БТА във връзка с информацията в..
От 2 април Великобритания въвежда издаването на електронно разрешение за транзитно преминаване и краткосрочно пребиваване за гражданите на всички държави на Европейския съюз, включително България, за които към момента не се изисква виза за..
Към настоящия момент в Генералното консулство на България в Мюнхен не са постъпвали сигнали за пострадали български граждани при инцидента. Това са..