Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избори 2023

Приключи гласуването зад граница

| обновено на 03.04.23 в 11:20
Снимка: БГНЕС

Приключи гласуването на българите във Великобритания и Северна Ирландия със 118 избирателни секции, в Германия, където бяха разкрити 74 секции, в Испания с 64 секции, в Нидерландия – 23 секции, във Франция 16, в Швейцария 11, в Норвегия 11, в Дания 9 и в Ирландия 5 секции. 

Изборният ден приключи и в Гърция, Кипър, Близкия Изток и Централна Азия. 70 000 са гласувалите в Турция в 162 секции. Това е с около 12 000 избиратели повече спрямо предишния вот на 2 октомври 2022 г. 20 000 са гласувалите в Истанбул.

Със затварянето на секциите в Калифорния, Аризона и Невада приключи изборният ден и за българите в САЩ и Канада. В САЩ са работили 56 секции, а в Канада е имало 16 секции.

Вотът навсякъде е преминал в нормална обстановка и без големи струпвания пред избирателните секции, съобщават от Министерството на външните работи.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

 Весела Райчинова

Ново обединение на българските културни сдружения по света ще популяризира дейността им

Асоциацията на българските културни сдружения в чужбина (англ. Association of Bulgarian Cultural Organizations Abroad) е най-новата организация, обединяваща българите по света. Сред учредителите са 26 сдружения и 6 индивидуални членове. " В..

публикувано на 30.07.25 в 13:20
Весела Райчинова

Весела Райчинова оглави Асоциацията на българските културни сдружения в чужбина

Изпълнителната агенция за българите в чужбина беше домакин на учредителното събрание на Асоциация на българските културни сдружения в чужбина, съобщи репортерът на Радио България Йоан Колев. На заседанието присъстваха представители на 26..

публикувано на 29.07.25 в 17:50
Райна Манджукова, изп. директор на ИАБЧ

Учредяват Асоциацията на българските културни сдружения в чужбина

Учредително събрание на новосъздаващата се Асоциация на българските културни сдружения в чужбина ще бъде организирано на 29 юли 2025 г. от 14,00 ч. в сградата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина на бул. "Княз Александър Дондуков", 2А в..

публикувано на 28.07.25 в 10:36