Известният руски тромпетист Сергей Накаряков, наричан "Паганини на тромпета", гостува на Софийската филхармония.
На 9 април, под палката на Саша Гьотцел, той ще представи Концерт за флюгелхорн № 4 от Моцарт, „Рококо вариации" от Чайковски - аранжимент за флюгелхорн на Михаил Накаряков, и Серенада №2 на Брамс.
Сергей Накаряков е свирил на най-големите световни сцени. Той e първият, който извежда флюгелхорна като равноправен солистичен инструмент на концертния подиум.
На 26 юни с премиера на "Танхойзер" се открива поредното издание на Вагнеровия фестивал в Софийската опера. Сред солистите са водещи имена на националния ни оперен театър: Танхойзер – Мартин Илиев, Елизабет – Цветана Бандаловска, Волфрам – Атанас..
Пламен Бонев (De La Bona) влиза в лятото с новата си песен – "Начало или край". Тя е по музика на китариста Андриано Ангелов, с когото певецът работи отдавна. Всичко започва с китарния риф, който Андриано предлага на Пламен, той много го харесва, и..
Двама млади певци - Тодор Гаджалов и Теодора Цончева – обединяват творческите си сили в дуетна песен. В "Никой не целува както ти" освен изпълнители, те са и автори на музиката и текста, аранжиментът е на Тодор. Заложили са на съвременно лятно..
Едва след години, прекарани на сцена в България и по света, Зорница Петрова представя своята първа авторска песен – "Лети". Учила пеене в Нов..
Един от най-известните записи на оркестровата версия е този на сина на Панчо Владигеров – именития диригент и композитор Александър Владигеров, с..