На 7 април 2023 г. Световната здравна организация отбелязва своята 75-а годишнина и по този повод стартира едногодишна кампания под мотото "Здраве за всички“. Във връзка с кампанията доц. д-р Михаил Околийски, управляващ офиса на СЗО в България, посочи пред БНР необходимостта от добър достъп на българите до здравни грижи. Пациентите в България доплащат половината разходи от джоба си, а говоренето за обществено здраве в страната е кампанийно, подчерта той. Според Околийски, "тези, които правят политика, се концентрират върху върху болниците и скъпоструващи интервенции, а най-ефективни са инвестициите в профилактиката на болестите".
По случай Световния ден на здравето президентът Румен Радев ще удостои с държавни отличия изявени български лекари и специалисти по здравни грижи.
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 14° и минус 8°. В София ще е около минус 12°. Денят ще е слънчев, но мразовит. Стойностите на термометъра в повечето места ще са отрицателни. Преди обяд, над Дунавската равнина ще има ниска..
С различни прояви из цяла България отбелязваме 152 години от гибелта на Апостола на българската свобода Васил Левски. Днес от 18.00 часа е възпоменателната церемония пред паметника на Апостола на свободата в София . Почит ще отдадат и държавният глава..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..