Инициативният комитет, подкрепен от партия "Възраждане", внесе в парламента 590 хиляди подписа за допитването дали българският лев да бъде единствена официална валута в България до 2043 година, съобщи БТА. Целта е през есента, заедно с местните избори, българските граждани за първи път да се произнесат за съдбата на българския лев.
Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов, унищожаването на българския лев ще доведе до стопяването на спестяванията на българските граждани, обезценяване на доходите и ще ликвидира финансовата независимост на България. На въпрос дали очаква атака срещу референдума, лидерът на "Възраждане" не изключи от "Демократична България" да има запитвания, сигнали и доноси.
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за герой от Първата световна война ген. Христо Луков , който по-късно като министър на отбраната..
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22 февруари учени и изследовател от цяла България. Това е девето издание на научния форум, а..
В събота , 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър...
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..